Нещодавно мені зателефонувала мама однорічного хлопчика. Розпитувала про наші послуги. Зачепила питання «муніципальної няні». І це був вже не перший дзвінок на цю тему. Тоді я зрозуміла: час написати.

Зайнятість сучасних мам, бажання будувати кар’єру, теплі стосунки в сім’ї, займатись саморозвитком все частіше спонукають їх на пошук няні.

А чи завжди мами запитують себе, а для чого саме потрібна няня?

Вам потрібна помічниця на цілий робочий день чи на кілька годин? Кожного дня чи кілька разів на тиждень або няня вихідного дня? Ви хочете, щоб вона просто доглядала дитинку чи, щоб займалась її розвитком? Можливо є бажання, щоб у спеціаліста були навички у якомусь предметі, тобто він має бути ще й репетитором? Ви потребуєте допомоги тільки з дитиною чи й з домашніми клопотами? А якими мають бути якості та вміння няні саме для вашої дитинки? Вона має бути спокійною,  врівноваженою, навіть дещо повільною? Чи, може, вашому найдорожчому потрібен допитливий креативний «енерджайзер»?

Наступні запитання до себе будуть про те, кому ви готові довірити свою дитину.

Це має бути студентка чи випускниця педагогічного ВНЗ-у? (У цьому випадку дівчина, принаймні, має мати молодших братів і сестер і досвід турботи про них)

Ви оберете жінку середнього віку, не працюючу медсестру чи педагога? А чому вона не працює? Чи є у неї свої дітки? І з ким її дітки, коли вона на роботі нянею?

Чи, можливо, – це буде жінка віком 45+? І яким має бути віковий ценз? До речі, коли у моєї донечки народились двійнятка, мені вже було 59. І на роботу донечка вийшла, коли Сюрпризам виповнилось по 4 місяці. Вона ж бо знала: з її дітками їхня Ба. Тому могла спокійно занурюватись у робочий процес. Та, повернімось до запитань☺…

Чи важливим для безпеки вашої дитини є здоров’я няні та наявність у неї шкідливих звичок? Як перевірити це? (Думаю, що санітарна книжка вже втратила довіру, т.я. по де куди її можна «купити». А от довідки з наркологічного, психіатричного, фтізиатричного диспансерів про те, що няня не стоїть на обліку, стануть більш достовірними. Доречною буде і довідка з поліції про відсутність судимості.)

Також варто для себе вирішити «скільки коштує няня» у вашому розумінні, яку суму ви готові заплатити та яка ринкова ціна на ці послуги.

Отже, відповівши для себе на ці запитання, ви вже будете готові до інтерв’ю з претендентками. А як знайти няню в Івано-Франківську, думаю, сучасні мами знають краще за мене. Google, Facebook, друзі та родичі вам у поміч!

З повагою, Ваша Ба-буся Галя,

Галина Плотницька

P.S. Про те, що придумала держава з проектом «Муніципальна няня» читайте на наступному тижні.