loading...

Новини
29.10.2020
Новини
БА І ДІ – від ідеї до «червоної зони»

26 жовтня 2019 року на заключному пітчингу Хакатону з соціального підприємництва, який проводився в Івано-Франківську компанією SELab Ukraine в рамках програми ЄС «Крокуймо разом», проект «БА І ДІ фрілансери» переміг. Учасників змагання було 19 з усіх куточків України і навіть одна команда з Німеччини.  Проекти були цікавими, стосувалися різних аспектів соціального життя. Чому ж серед  трьох ідей-переможців  опинився наш проект? Спробую висловити свою (Галини Плотницької, голови правління ГО «БА І ДІ КЛУБ», автора проекту «Ба і Ді фрілансери/Ba & Di Freelance”) точку зору …

По-перше: ідея створення соціального підприємства, яке працевлаштовує пенсіонерів, одну з вразливих категорій, була практично унікальною в Україні. Поодинокі приклади залучення людей 60+ до виробництв, звісно, були. Але, щоб самі старші люди створювали підприємство, забезпечували себе роботою і цим збільшували свій дохід, – такого ще не було.

По-друге: проект передбачав вирішення проблем не тільки пенсіонерів, а й молодих людей, працюючих і надто зайнятих мам/дочок, татусів/синів і, звичайно, діток. Саме у об’єднанні поколінь, створенні у місті максимально комфортного простору для усіх його мешканців, і полягала суть цього проекту.

По-третє: цікавим став вибір моделі бізнесу. Уявіть собі звичайний-незвичайний маркет-плейс, зі сторінок якого до вас звертаються милі бабусі чи дідусі і пропонують послуги: спекти млинці, потурбуватися, щоб синок  чи донечка вчасно поїли, і відвести їх на гурток, подбати про домашнього улюбленця, коли ви у відрядженні, доглянути одинокого дуже старенького родича тощо. Одним словом, вони запропонують вашим родинам свій час, своє тепло, досвід та вміння. Звісно, няня в Івано-Франківську  чи доглядальниця – не новина на ринку. А от незайнята самотня пенсіонерка, яка кілька годин на день побуде у  цій якості – і оригінально, і зручно, і вигідно, як мамам, так і бабусі.

По-четверте: проект передбачав залучення пенсіонерів до громадського життя міста через створення громадської організації самих пенсіонерів. І назву цій організації вигадали інтригуючу, – «БА І ДІ КЛУБ». Такий собі простір активних, невгамовних пенсіонерів!

Робота почалась. Станом на кінець лютого 2020 підприємство «Ba & Di Freelance» (Простір вільних людей, готових допомогти) вже провело дві школи  БА-фрілансерів нянь, послуги отримали 4 івано-франківських діток ( 8 годин няні та білш  як 10 годин репетиторства)  та один дідусь(10 годин компаньона-доглядальника). Трішки збільшили свій  дохід 3 пенсіонерки та 2 фахівця віком 45+.

Підприємство набирало обертів. І хто зна, яких результатів ми досягли б, стартувавши з таким запалом!? Та до нас (і не тільки)) прийшов Ковід.  Стало страшно, не зрозуміло. В нервовій гарячці, щоб хоч щось робити, ми почали експериментувати: спробували онлайн-няню та онлайн-школу онлайн-нянь, – не пішло. В наступну «помаранчеву зону» спробували соціальну дитячу кімнату «Вдома у БА І ДІ», але знову оголосили «червону», і кімнату довелось зачинити. І як ми примудрились на сьогоднішний  день відпрацювати в сім’ях містян більше 80-ти годин, запустити ще дві нові онлайн-послуги, не знаю. Напевно, ентузіазм та вміння мого покоління виживати, вигадувати все нові і нові засоби для порятунку.

А що буде далі? Ми сподіваємося на краще, вчимося прилаштовуватися до нових реалій та здобуваємо нові знання. Про новини наших Ба та Ді вже згодом будемо розповідати на сторінках сайту та у соцмережах ( https://www.facebook.com/baanddiclub/?modal=admin_todo_tour  та https://www.instagram.com/?hl=uk

Підписуйтесь та підримуйте нас.

Сторінка сайту
Фрілансер Галина Плаксіна зі своєю підопічною
Фрілансер Галина Плаксіна зі своєю підопічною
01.05.2020
Новини
Запускаємо нову послугу “Няня-онлайн”

На час дії карантинних заходів соціальне підприємство “Ba&Di Freelance” продовжує працювати. Наші бабусі діджиталізуються! Ми підготували для вас нову послугу — няня-онлайн.

Наші підготовлені бабусі-фрілансери пропонують:
– дистанційні розвиваючі заняття для дітей 3-6 років (тривалість заняття – 1 год)
– заняття з підготовки до школи для дітей 5-6 років (тривалість заняття – 1 год)
– допомога школярам з домашніми завданнями (тривалість заняття – 1 год)
– подивитися за дітьми, провести майстер-клас (тривалість заняття від 1 год)

Вартість онлайн послуги – від 50 грн/год

Обирайте свого Ba&Di фрілансера  та замовляйте онлайн-няню вже сьогодні!
Потрібна допомога? Дзвоніть за номером 0980039761.

28.04.2020
Новини
Запрошуємо на “Онлайн школу онлайн нянь”

Під час карантину у найскрутнішому становищі опинились люди старшого віку та батьки з дітьми. Старші люди потрапили у вимушену ізоляцію, батьки — у повну домашню зайнятість, без можливості мати хоча б кілька годин вільного часу для власних потреб.
11-15 травня 2020 року “Ба і Ді клуб” проводить “Онлайн школу онлайн нянь” для підготовки спеціалістів, які займаються з дітьми по Інтернету (повірте, це не так  страшно, як здається. І не хвилюйтеся, ми навчимо вас як працювати у сучасних програмах). У нашій онлайн школі Ви зможете, перебуваючи дома, пройти навчання разом з :
– психологом
– педагогом
– медиком
– працівником патрульної служби
– послухати про досвід бабусі, яка вже працює онлайн-нянею
Умови участі: для пенсіонерів участь безкоштовна, для усіх інших — вартість навчання 485 грн.
Тривалість навчання : 5 днів
Формат навчання: у zoom (це програма, яку можна встановити на смартфон, комп’ютер чи планшет)
Зареєструватись можна за телефоном або тут: https://forms.gle/Djxb3xrsNvPN7nx27
Після реєстрації (до 08.05.2020) ви отримаєте на електронну пошту лист з графіком занять та способом оплати
Лишилися запитання? Дзвоніть за номером 0980039761.

27.04.2020
Новини
Ба і Ді ідуть в онлайн

Соціальне дистанціювання не привід закритися вдома від усього світу. Так, “Ба і Ді клуб” на час карантинних заходів не може збиратися як раніше, але ж ми можемо зустічатися онлайн!

Долучайтеся до вечірніх посиденьок бабусь у zoom!

25.04.2020
Новини
Соціальне підприємство Ba&Di Freelance запускає сервіс badi.in.ua

“ЗНАЙДИ СОБІ ПІДТРИМКУ”, — саме цими словами сьогодні Ба і Ді фрілансери Івано-Франківська звернулися до світу з головної сторінки нашого сайту badi.in.ua. Ba&Di Freelance — веб-платформа (маркетплейс), яка об’єднує замовників, працюючих батьків дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, з виконавцями, бабусями та дідусями Франківська, пенсіонерами. Сайт створено за фінансування Urban Spase 100.

Наші Ба і Ді фрілансери можуть забрати дитину зі школи, відвести на спортивну секцію, допомогти зробити домашню роботу, приготувати їжу – ці та інші послуги для вас! Обирайте свого Ba&Di фрілансера  та отримуйте підтримку!

 

10.03.2020
Новини
Пенсія — це не кінець?

В Україні побутує думка, що з виходом людини на пенсію життя закінчується. Не згодна з цим твердженням соціальна підприємиця Галина Плотницька, що у прямому ефіри розкажує про проєкт “Ба і Ді фрілансери”

Радіо виступ доступний у записі

05.03.2020
Новини
Сюжет про “Ба і Ді клуб” у новинах ТСН на телеканалі 1+1

В Івано-Франківську бабусі вирішили податися в няні, бо своїх онуків, кажуть, уже виховали, а досвіду – аж надто багато. Однак, спершу сіли за парти, щоби послухати кваліфікованих психологів, медиків та освітян. Бо сучасна малеча на їхніх онуків геть не схожа баченням і сприйняттям світу.

Випуск ТСН за 5 березня 2020 року
https://youtu.be/-akP7h_Zn4Y

09.02.2020
Новини
Запрошуємо на другу школу “BA&DI FREELANCE”

Дідусі і бабусі, запрошуємо вас до безкоштовної освітньої школи для Ба і Ді фрілансерів у Франківську. 17-22 лютого 2020 року наш “Ба і Ді клуб” розпочинає навчання всіх охочих працювати з дітьми —підготовка за спеціалізацією “супроводжуючий” та “няня” для дітей дошкільного і шкільного віку. Навчальний курс складається зі знань у сфері дитячої та вікової психології, першої домедичної допомоги, основ дидактики, правил безпеки перевезень і супроводу дітей та багато іншого. Теоретичні знання від викладачів вузів Франківську доповнять практичні заняття з психологами, що працюють у дитячих садках. За результатами навчання видається сертифікат. Кращих випускників школи буде запрошено до роботи з дітьми у соціальному підприємстві “Ba&Di FREELANCE”.

Зареєструватися до участі можна до 16 лютого включно за телефоном 098-003-97-61. Долучайтеся, ви дуже потрібні молодим батькам і їх дітям!

28.01.2020
Новини
В Івано-Франківську запрацює послуга “бабусі та дідусі на виклик”

Про те як працює соціальне підприємство “Ba&Di FREELANCE”  у телевізійному сюжеті “Третя студія”

 

25.01.2020
Новини
Ba&Di Freelance стали переможцями грантової програми від Urban Space 100

“Ba&Di Freelance” об’єднує покоління у допомогу один одному!
І навіть організації!

Самотність, незатребуваність, депресивні настрої, на жаль, часті супутники більшості людей похилого віку. З іншого боку, – у сучасних батьків з дітьми дошкільного та шкільного віку немає часу та змоги на повноцінне виховання і спілкування з дітьми. ГО “Ба і Ді клуб” може вирішити ці обидві проблеми. З цією метою ми розпочали роботу над запуском соціального підприємства “Ba&Di Freelance” і створюємо платформу бабусь та дідусів фрілансерів для допомоги батькам у їх повсякденних справах.

І сьогодні ми теж отримали допомогу і відчуваємо шалену підтримку наших партнерів Urban Space 100. Наш проект “Запуск веб-платформи (маркетплейсу) для соціального підприємства «Ба і Ді фрілансери» (Ba&Di Freelance)” виграв грантове фінансування у сумі 51 650 грнҐрантова програма покриє витрати на розробку веб-платформи, створення фото та відео-контенту про надавачів послуг та оплату праці керівника проєкту.
Детальніше за посиланням http://urbanspace.if.ua

Наші Ba&Di