26 жовтня 2019 року на заключному пітчингу Хакатону з соціального підприємництва, який проводився в Івано-Франківську компанією SELab Ukraine в рамках програми ЄС «Крокуймо разом», проект «БА І ДІ фрілансери» переміг. Учасників змагання було 19 з усіх куточків України і навіть одна команда з Німеччини.  Проекти були цікавими, стосувалися різних аспектів соціального життя. Чому ж серед  трьох ідей-переможців  опинився наш проект? Спробую висловити свою (Галини Плотницької, голови правління ГО «БА І ДІ КЛУБ», автора проекту «Ба і Ді фрілансери/Ba & Di Freelance”) точку зору …

По-перше: ідея створення соціального підприємства, яке працевлаштовує пенсіонерів, одну з вразливих категорій, була практично унікальною в Україні. Поодинокі приклади залучення людей 60+ до виробництв, звісно, були. Але, щоб самі старші люди створювали підприємство, забезпечували себе роботою і цим збільшували свій дохід, – такого ще не було.

По-друге: проект передбачав вирішення проблем не тільки пенсіонерів, а й молодих людей, працюючих і надто зайнятих мам/дочок, татусів/синів і, звичайно, діток. Саме у об’єднанні поколінь, створенні у місті максимально комфортного простору для усіх його мешканців, і полягала суть цього проекту.

По-третє: цікавим став вибір моделі бізнесу. Уявіть собі звичайний-незвичайний маркет-плейс, зі сторінок якого до вас звертаються милі бабусі чи дідусі і пропонують послуги: спекти млинці, потурбуватися, щоб синок  чи донечка вчасно поїли, і відвести їх на гурток, подбати про домашнього улюбленця, коли ви у відрядженні, доглянути одинокого дуже старенького родича тощо. Одним словом, вони запропонують вашим родинам свій час, своє тепло, досвід та вміння. Звісно, няня в Івано-Франківську  чи доглядальниця – не новина на ринку. А от незайнята самотня пенсіонерка, яка кілька годин на день побуде у  цій якості – і оригінально, і зручно, і вигідно, як мамам, так і бабусі.

По-четверте: проект передбачав залучення пенсіонерів до громадського життя міста через створення громадської організації самих пенсіонерів. І назву цій організації вигадали інтригуючу, – «БА І ДІ КЛУБ». Такий собі простір активних, невгамовних пенсіонерів!

Робота почалась. Станом на кінець лютого 2020 підприємство «Ba & Di Freelance» (Простір вільних людей, готових допомогти) вже провело дві школи  БА-фрілансерів нянь, послуги отримали 4 івано-франківських діток ( 8 годин няні та білш  як 10 годин репетиторства)  та один дідусь(10 годин компаньона-доглядальника). Трішки збільшили свій  дохід 3 пенсіонерки та 2 фахівця віком 45+.

Підприємство набирало обертів. І хто зна, яких результатів ми досягли б, стартувавши з таким запалом!? Та до нас (і не тільки)) прийшов Ковід.  Стало страшно, не зрозуміло. В нервовій гарячці, щоб хоч щось робити, ми почали експериментувати: спробували онлайн-няню та онлайн-школу онлайн-нянь, – не пішло. В наступну «помаранчеву зону» спробували соціальну дитячу кімнату «Вдома у БА І ДІ», але знову оголосили «червону», і кімнату довелось зачинити. І як ми примудрились на сьогоднішний  день відпрацювати в сім’ях містян більше 80-ти годин, запустити ще дві нові онлайн-послуги, не знаю. Напевно, ентузіазм та вміння мого покоління виживати, вигадувати все нові і нові засоби для порятунку.

А що буде далі? Ми сподіваємося на краще, вчимося прилаштовуватися до нових реалій та здобуваємо нові знання. Про новини наших Ба та Ді вже згодом будемо розповідати на сторінках сайту та у соцмережах ( https://www.facebook.com/baanddiclub/?modal=admin_todo_tour  та https://www.instagram.com/?hl=uk

Підписуйтесь та підримуйте нас.

Сторінка сайту
Фрілансер Галина Плаксіна зі своєю підопічною
Фрілансер Галина Плаксіна зі своєю підопічною